Brukowany chodnik

Zielone ogrody. Aranżacja

aranżacja ogrodów śląskPosiadanie domu najczęściej wiąże się z komfortem posiadania ogrodu, a ten kawałek ziemi, jak wszyscy wiemy, to szerokie pole do popisu nie jednego projektanta krajobrazu. Ze względu na gusta samych gospodarzy ogrody bywają różne, jedne aranżowane na zielone oazy, inne jako betonowe podjazdy dla samochodów. To, jaki tym wybierzemy w dużej mierze zależy od naszych potrzeb funkcjonalnych, jednak każdy z nich wymaga odpowiedniej oprawy, czy na myśli mamy płyty chodnikowe czy też rośliny zielone.

Ogród zielony. Stawiamy na byliny

Aranżując obszar wokół domu warto, abyś postawił choć na odrobinę zielonego akcentu. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy nie ma większej różnicy czy ogród będzie roślinny czy betonowy. W każdym przypadku doskonale sprawdzą się byliny, czy te gruntowe czy zasadzone w donicach.

astry alpejskiePod ta nazwą botaniczną kryją się właściwie wszystkie rośliny dwu- i wieloletnie, które z powodzeniem uznawane są przez ogrodników jako rośliny ozdobne, idealne do aranżacji ogrodów, skalniaków czy kwietników. W ramach tej nazwy gatunkowej występuje szereg kwiatów, krzewów i drzewek, które zasadzone wokół domu pięknie zagospodarują i dodadzą uroku niejednej aranżacji.

bylinyTym bardziej, jeśli zdecydujesz się na tak atrakcyjne krzewy jak Azorella trójwidlasta czy srebrzysta bylica Silver Mound. Azorella to doskonały wybór jeśli posiadasz ziemisty skalniak i pragniesz obsadzić go równo kwitnącą a la trawą. Żółte kwiaty cudownie wyglądają na zielonym, pnącym się dywanie liści. W przypadku Silver Mound srebrne, okrągłe krzewy sprawdzą się idealnie jako punktowe zieleńce na wysypanych korą skalniakach lub jako donicowe krzewniki przy wejściu do domu. Wśród bylin prym wiodą popularne kwiaty, takie jak aster alpejski, dalie, mieczyki, dzwonki, fiołki, goździki i narcyzy.

świetlikiDodatkowo, warto wspomnieć, że zielone byliny to idealne rośliny dla takich owadów jak świetliki, których świtało umili niejeden wieczór spędzony w ogrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>