Brukowany chodnik

Wzory kostki – szczypta inspiracji

Powierzchnia wykończona kostką brukową może być prawdziwym dziełem sztuki. Dzięki małym elementom i ogromnemu wyborowi ich wielkości, kształtów oraz kolorów, możemy tworzyć nieograniczone ilości kompozycji. Chyba każdy z nas widział już wzory i szlaczki na ogrodowych ścieżkach czy placach. A może by tak przyozdobić nimi również własny ogród?

Fantazyjne wzory kostki, szlaczki, mozaiki i fale najlepiej pasują do architektury w stylu klasycznym. Gorzej wyglądać będą przy domostwie w stylu nowoczesnym – chyba ze odpowiednio dopasujemy zwór do całej konwencji. Jeśli chodzi o nowoczesne wzory kostki, warto pokusić się o kontrastowe zestawienia, na przykład elementów ciemnych z białymi. W tym wypadku lepiej stawiać na powierzchnie kwadratowe i prostokątne o ostrych brzegach i na duże elementy kostki, które są o wiele bardziej nowoczesne.

Przy tradycyjnych aranżacjach masz już nieograniczone pole do popisu. Możesz szaleć z łukami, falami i zaokrągleniami, łączyć elementy duże z małymi oraz wybierać rozmaite kształty. Ciekawe wzory kostki
można stosować na ścieżkach, tworząc deseń czy szlaczki. W połączeniu z roślinnością da to prawdziwie bajkowy efekt.

Zielony zakątek powinien przecież być kolorowy i bajeczny! Jeśli chcesz stworzyć prawdziwy tajemniczy ogród, postaw na ciekawe wzory kostki i nietypowe połączenia. Projekt możesz wykonać samodzielnie, zasięgnąć inspiracji w Internecie, bądź postawić na doświadczanie fachowców i skorzystać z usług dobrej firmy oferującej usługi brukarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>