Brukowany chodnik

Po co przepłacać, jeśli cię nie stać?

Płyty chodnikowe kojarzą nam się przede wszystkim z nawierzchnią przestrzeni publicznej (jak sama nazwa wskazuje, ich największe wykorzystanie powinno teoretycznie obejmować chodniki, deptaki itp.). Owszem, jest w tym sporo racji i wydaje mi się, że wcale nie jest to wyłącznie suchą teorią… Nie zmienia to jednak faktu, iż płyty chodnikowe świetnie sprawdzają się również w przypadku realizacji na prywatnych posesjach – jako nieco tańszy zamiennik bruku.

Miałem okazję przekonać się o tym fakcie całkiem niedawno, kiedy moi rodzice postanowili odświeżyć nieco wygląd swego placu i ogrodu. Szczególny nacisk położyć chcieli oczywiście na zmianę nawierzchni – z brudnego i mało sympatycznego klepiska zrobić chcieli reprezentatywną przestrzeń, która miałaby obiektywne szanse się podobać nie tylko im samym.

 

Niestety, jak to w przypadku ludzi nieco starszych, nie mieli odłożonych na tę inwestycję zbyt dużych sum, a osobiście kredyt im odradzałem… Postanowili więc wybrać się do jednego z pobliskich firm brukarskich, by zorientować się w cenach i ewentualnie przedyskutować sprawę z ekspertami.

 

Trafili wspaniale – na młodego i otwartego designera, który doradził im płyty chodnikowe do wykonania ścieżek ogrodowych, jako równie estetyczny, ale nieco tańszy materiał od kostki brukowej. Rodzice nie myśląc dużo, zdecydowali się na tę opcję i zaczęli ogrodowe działania – możecie mi uwierzyć lub nie, ale efekt tych prac naprawdę robi wrażenie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>