Brukowany chodnik

Piękno i nauka- Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie.

ogrody MikołówSezon prac ogrodowych zbliża się wielkimi krokami. Coraz częściej słońce przyjemnie przygrzewa, a nam aż chce się wyjść z domu i ruszyć z pracami ogrodowymi. Jeśli i w was chęci rosną wraz z poprawą pogody to na pewno nie możecie doczekać się wiosny w pełni. Jeśli już z utęsknieniem czekacie na wiosenny rozkwit natury lub szukacie inspiracji do własnych ogródków powinniście zobaczyć Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie.

Założony w 2003 roku jest największym w Polsce ogrodem botanicznym. Celem działalności jest prowadzenie badań naukowych, ochrony przyrody oraz zachowania różnorodności biologicznej roślin. Podzielony jest na pięć części. W każdej z nich możemy spotkać inne rośliny. Każda z nich została założona w innym celu. Możemy wyróżnić pracownie Kolekcji Roślin Ozdobnych, Kolekcji Naukowych i Zachowawczych, Kolekcji Siedliskowych oraz pracownie Edukacji Ekologicznej i Przyrodniczej oraz Pracownię Studiów nad Systemami Adaptacyjnymi.

Działania naukowe prowadzone na terenie ośrodka, skupione są między innymi na badaniu zanikania różnorodności biologicznej. Po za wartością naukową do ogrodu wpuszczani są również turyści. Mogą tam oni zadowolić swoje oko bogatą kolekcją roślin, poznaniem biologi tych tworów oraz odbyć miły i przyjemny spacer w pięknym otoczeniu. Dodatkowo w ofercie ogrodu znajdziemy bogata ofertę edukacyjną dla dzieci.

Jeśli więc lubisz zwiedzać ogrody, Mikołów
jako największy ogród botaniczny w Polsce ma wiele do zaoferowania. Można tam zobaczyć wiele ciekawych inspiracji do własnego ogrodu, piękno endemicznej przyrody oraz jej bogatą różnorodność. Dla wszystkich poszukiwaczy piękna natury i odpoczynku od miejskiego zgiełku ogród w Mikołowie jest odpowiednim miejscem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>