Brukowany chodnik

Piękne i wyjątkowe ścieżki ogrodowe

images (3)Ścieżka ogrodowa dzieli Twój zielony zakątek na mniejsze partie oraz pozwala wygodnie się po nim poruszać. Może stanowić nie tylko element organizujący przestrzeń, ale również dekoracyjny. Nic tak nie ozdobi dużego, pełnego bujnej roślinności ogrodu, jak sieć małych, romantycznych ścieżek wiodących wśród rabat.

ścieżki ogrodowe zwykłe i niezwykłe. Wie o tym każdy, kto interesował się projektowaniem ogrodu. Ich nawierzchnia może być wykonana z różnych materiałów, spośród których najatrakcyjniejsza jest kostka brukowa. Dlaczego właśnie ona? Po pierwsze jest trwała. Wytrzyma deszcz i palące słońce. Nie wymaga żadnej specjalnej konserwacji. Wystarczy raz na jakiś czas myć ją wodą. Po drogie kostka jest najatrakcyjniejsza wizualnie i doskonale pasuje d ogrodu. Rozmaite wzory kostki pięknie ozdobią ścieżkę. Z różnokolorowych elementów bruku można tworzyć mozaiki i desenie. Ścieżka może wyglądać jak wielobarwny szlaczek lub przybrać inną dowolną postać.

Możesz łączyć ze sobą różne elementy. Do wyboru masz nie tylko rozmaite kolory, ale również faktury, wielkości i kształty. Dzięki nim możliwe wzory kostki na ścieżkach nie mają końca.

Ścieżki ogrodowe są zwykle oddzielone krawężnikiem. Jego również można wykonać z kostki lub użyć innego materiału. Do podtrzymania ziemi i zabezpieczenia przed osuwaniem nasypu nadadzą się palisady.

Ścieżka niejedno ma imię. Jeśli dbasz o każdy szczegół swojego zielonego zakątka, zwróć uwagę również na ten. Piękna wstęga z kostki brukowej może stanowić zwieńczenie Twojego ogrodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>