Brukowany chodnik

Ochrona roślin przy pomocy agrowłókniny

Gdzie znajdziemy agrowłókniny i do czego są wykorzystywane?

Na te dwa pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym, krótkim artykule. Być może niektórzy już korzystali z cech agrowłókniny i wiedzą w czym pomaga ona ogrodnikom.

Tak więc, może najpierw dowiedzmy się, co sprawia, że coraz częściej korzystamy z agrowłókniny i co to jest. Jest to nic innego jak materiał, który możemy okrywać nasze rośliny w ogrodzie, na przykład często robi się to przed okresem zimowym.

Kupić je możemy w każdym sklepie ogrodniczym, jednak najpierw dobrze jest zorientować się, do czego my ich w ogóle będziemy potrzebować, chodzi mi tutaj oczywiście o okrycie konkretnej rośliny. Z racji iż agrowłókniny są coraz częściej wykorzystywanym materiałem służącym do okrywania roślin, to powstało już ich kilka, o ile nie kilkanaście różnych rodzajów.

Początkujący ogrodnik może mieć więc problemy z prawidłowym dobrem odpowiedniej agrowłókniny do swoich upraw. W wielu przypadkach wystarcza jednak fachowa pomoc sprzedawcy w ogrodniczym, gdyż powinien się on znać na tym co sprzedaje swoim klientom.
Po co okrywać rośliny na zimę?

Przede wszystkim po to, aby zapobiegać ich umarznięciu. Agrowłóknina chroni je przed wiatrem i innymi czynnikami atmosferycznymi, które mogłyby zaszkodzić krzewowi. Jest to bardzo dobry sposób na ochronę roślin, i co najważniejsze, tani. Agrowłóknina nie jest bowiem drogim materiałem i bez problemu każdego będzie na nią stać. Okrycie agrowłókniną zdejmujemy po ustąpieniu mrozów, czyli do wiosny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>