Brukowany chodnik

Krawężniki jako elementy Twojego ogrodu

krawężnikiZdaje sobie sprawę z tego, że późna jesień, a w zasadzie to już początek zimy, nie jest najlepszym momentem na to, aby bawić się w urządzanie swojego ogrodu i zmianie jego wystroju. Krótkie dni, szybkie ciemność, a przede wszystkim niskie temperatury i zalegający śnieg, który wkrótce nas czeka – to z pewnością nie są sprzymierzeńcy pracy na świeżym powietrzu celem aranżacji własnego ogrodu. Ale za to można w tym czasie na spokojnie usiąść, temat przemyśleć, zastanowić się nad tym co nas interesuje, co chcemy aby tam się znalazło. Ja uważam, że krawężniki są dobrym elementem, zwłaszcza jeśli chodzi o wyznaczanie jakiś granic, np. pomiędzy trawnikiem, skalniakiem a ewentualnymi sadzonkami.

Kiedy już minie zima, przyjdą roztopy, to ziemia będzie idealnie mokra, tak byśmy mogli się nią efektywnie zająć. Trzeba jednak mieć już wcześniej obmyślony plan i pewien pomysł na to, jak naszą strategię wprowadzić w życie. Załóżmy jednak że tak jest – można więc brać się do dzieła. Podmokłe tereny to idealny moment na to, aby zabrać się za kopanie. Wówczas bezproblemowo będziemy mogli ulokować wspomniane wcześniej krawężniki, zmienić położenie płotu, wyrzeźbić teren pod skalniaczek, sadzonki…opcji jest wiele – to my jesteśmy panami tego terenu, tak więc wszystkie decyzje to nasze zadanie.

Krawężniki, kamienie, dodatki i inne rzeczy, jakie mogą się tam znaleźć

Wracając jeszcze do pomysłów na prowadzenie własnego ogrodu, nie ważne czy tego większego obok domu, czy mniejszego – w przypadku działki – zawsze znajdzie się ten kawałek terenu, który sami sobie będziemy gospodarować. Warto jednak zrobić tak, aby różne miejsca znajdujące się tam, były od siebie odgrodzone. Można w tym celu wykorzystać krawężniki, zbiory kamieni, mniejsze płotki, nawet żywopłot może być rośliną i przegrodą w jednym. Najlepiej połączyć praktyczność z ładnym wyglądem – wtedy wszyscy będą zadowoleni, z nami na czele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>