Brukowany chodnik

Ogród to nie tylko trawnik, to także kostka brukowa

kostka brukowa zachodniopomorskieOgród – motyw przewodni tej stronki, nasza prywatna hodowla i uprawa w dowolnych kompozycjach. Co się w nim znajdzie, zależy od nas. Ciężko jednak cały czas debatować nad sensem jego poszczególnych zawartości, czasami warto uciec od obiektywnych opinii i wtrącić nieco swoich uwag, sugestii własnych. Tak też będzie dzisiaj, a ja postaram się napisać o tym, jak na ten teren wpływa kostka brukowa. Zachodniopomorskie, śląskie, mazowieckie…o co chodzi? O przykłady miejsc, gdzie właśnie spotkałem się z rozwiązaniem, o którym chciałbym Was poinformować.

Obecna pora roku i sytuacja za oknami może nie sprzyja planowaniu i zmianom w ogrodzie, ale my postaramy się tym nie martwić, lub traktować to w kategorii rad na następny sezon. Przechodząc do sedna – kostka brukowa, zachodniopomorskie województwo – jak się to ma do siebie? To oczywiście tylko przykład, ale będąc tam, widziałem masę ogrodów, gdzie każda ścieżka była wydzielona kostką brukową. Ten materiał pokrywał wszystko, gdzie trawa nie miała prawa rosnąc. I na pewno nie było to monotonne, gdyż ludzie stosowali odmienne kompozycje, gdzie kolory często nawet były zbliżone do trawy. Był też jeden trick – bruk był gładki, więc jego ewentualne sprzątanie/mycie nie stanowiłoby żadnego problemu.

Ciekawa dla oka kostka brukowa – zachodniopomorskie, łódzkie, śląskie i wiele innych…

Patrząc na płynące wnioski, wiele miast w naszym kraju, jako rozwiązanie stosuje wszystkim doskonale służący materiał, znany jako kostka brukowa. Zachodniopomorskie województwo, to tylko jeden z nielicznych przykładów, gdzie ten surowiec gości w naszym ogrodzie zdecydowanie częściej. Patrząc na efekty, jakie daje umiejętne połączenie bruku z trawnikiem – nie ma co się temu dziwić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>