Brukowany chodnik

Kostka brukowa w Twoim ogrodzie

kostka brukowa szczecinAranżacja i wykończenie ogrodu, bądź też systematyczne dbanie o niego, nie musi wiązać się tylko i wyłącznie z zabiegami natury ogrodniczej. Czasami trzeba wpuścić nieco „nowego światła” na nasz przydomowy teren i zapewnić mu dodatkową atrakcję, która zmieni go w stopniu nieznaczny, lecz bardziej atrakcyjnym. Warto więc zastanowić się nad wyrobieniem ścieżki w trawie, którą budować będzie kostka brukowa. Szczecin jest tutaj fajnym przykładem, bo będąc tam, widziałem dużo ogródków z wykorzystaniem wspomnianego surowca.

Sama trawa jest również bardzo przyjemna, bardzo naturalna, ale niekiedy (np. w czasie opadów deszczu, śniegu) robi się nieco rozmokła, uniemożliwia poruszanie się w luźnym obuwiu. Warto więc zainwestować w pewnego rodzaju ścieżki, które znajdą się w częściej uczęszczanych drogach naszego terenu. Jak już wspomniałem – idealnie sprawdzi się tutaj, słynąca z takiego zastosowania, kostka brukowa. Szczecin, którego już wcześniej się przyczepiłem, natchnął mnie do takiej inspiracji, bo będąc tam na wakacjach, widziałem masę różnych rozwiązań na linii kostka brukowa – ogród.

Wzbogać swój ogród o ścieżki wykonane z kostki brukowej – efekt gwarantowany

Kostka brukowa, Szczecin – już będzie mi się to cały czas tak kojarzyć. No ale przecież w pamięci zostają te lepsze wspomnienia. Jak pisałem wcześniej – brukowy surowiec idealnie komponuje się z naszym ogrodem, tarasem, parkingiem. Jest łatwy w montażu, można go dowolnie modyfikować i przestawiać, używając do tego różnych zestawów kolorystycznych, które na domiar wszystkiego jeszcze bardziej uświetnią nasz cały teren, jako jedną, współgrającą kompozycję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>