Brukowany chodnik

Kostka brukowa na tarasie

Nawierzchnia z kostki brukowej doskonale sprawdza się na tarasie. Jest efektowna, stylowa oraz praktyczna. Kostka brukowa jest odporna na czynniki zewnętrzne, trwała i zachowuje swój piękny wygląd na długo. Doskonale komponuje się z roślinnością, nadając tarasowi niepowtarzalny charakter.

Nawierzchnie brukowane zwykły się kojarzyć z tradycyjnym wystrojem oraz z nieco archaiczną architekturą. Obecnie stosuje się je jednak również w nowoczesnych projektach. Należy jedynie wiedzieć, w jaki sposób dobrać kostkę na takie tarasy. Do nowoczesnych aranżacji doskonale pasuje ta o większych elementach z ostrymi krawędziami. Duża kostka brukowa o jednolitym kolorze nada się tu idealnie. Jest minimalistyczna i elegancka, a przy tym uniwersalna. Wkomponuje się praktycznie w każde otoczenie.

Kostka brukowa – mała czy duża?

Kostka o dużych elementach nadaje się jednak głównie do wykańczania powierzchni kwadratowych i prostokątnych. Nie sprawdza się przy zaokrągleniach, do których wybieramy mniejsze elementy. Możemy również ewentualnie połączyć małe elementy z dużymi.

Bruk o małych elementach jest idealny do wszelkich fantazyjnych powierzchni. Można tworzyć z niego wzory, łuki i fale. Doskonałe efekty daje łączenie kolorów. Tego typu nawierzchnia jest bardzo malownicza i idealnie nadaje się na tarasy. Z jej zastosowaniem łatwo stworzysz romantyczną przestrzeń dobrze komponującą się z roślinnością.

 

Jakość kostki

 

Niezwykle istotnym czynnikiem jest równiez jakość naszej kostki brukowej, którą zdecydujemy się zastosować na tarasie. Zależy nam zapewne, by nawierzchnia byla trwala i estetyczna oraz aby na długo zachowała swój pierwotny wygląd. Warto wybierać dobrą, markową kostkę brukową od sprawdzonych dostawców. Godna polecenia jest między innymi kostka brukowa Forbet, która powstaje z wykorzystaniem najnowszych technologii oraz technik, przy jednoczesnym zachowaniu tradycyjnego charakteru materiału, jakim jest bruk. Oferta marki Forbet obejmuje różne rodzaje i wielkości kostki, od uniwersalnych i tradycyjnych, po nieco bardziej nowoczesne w swoim wyglądzie.

Powierzchnie z kostki są wyjątkowo praktyczne, gdyż nie wymagają żadnej konserwacji. Wystarczy czyszczenie wodą i zwykłe zamiatanie. Sprawia to, iż bruk jest doskonałym wyborem na taras.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>