Brukowany chodnik

Kamień ogrodowy, gdy liczy się wygląd

kamień ogrodowyZastanawiałem się, czy wobec ciągłego braku śnieżnej pokrywy, nie podjąć tematu kolejnych gatunków grillów, ale stwierdziłem, że temat ten zostawię sobie na przyszły czas. Teraz natomiast zajmę się zjawiskiem, które to (z racji braku śniegu) także jest świetnie dostrzegalne w niektórych ogrodach i można delektować się nim do woli. Pod warunkiem oczywiście, że posiadamy go u siebie, w przeciwnym wypadku musimy liczyć na to, że podziwiając czyjś kamień ogrodowy, jego właściciel nie wyrzuci nas z posesji.

Ja należę do tych osób, które takiego rozwiązania u siebie nie mają, ale mam sąsiada, który co rusz coś zmienia w swoim ogrodzie i ilekroć to robi, nieustannie mnie zaprasza. Ostatnio u niego w modzie jest kamień ogrodowy. Dzięki temu poznałem to wszystko, co można z jego pomocą zdziałać. Na początku przechadzałem się, u wspomnianego sąsiada, ścieżką, wyłożoną ozdobną kostką brukową, a za krawężniki robił właśnie kamień ogrodowy. Doszliśmy do schodów, kiedy to nań pojawiła się jeszcze inna postać takowego – cudowny widok! Zasiadając na werandzie, mogłem dostrzec rozkopany fragment placu, ale sąsiad w mig wytłumaczył mi, że w tym miejscu powstaje mały basen, który oczywiście także dostanie otoczony kamieniem. Mogę sobie tylko wyobrazić jak wspaniale będzie to wyglądać. A za domem zwróciłem uwagę na tzw. skalniak.

 

Skalniak – kamień ogrodowy w roli głównej

 

Malutkie miejsce, przeznaczone na tzw. skalny ogród, to spełnienie marzeń tych wszystkich, dla których znaczenie ma niecodzienny, przyciągający spojrzenie wygląd. To rodzaj rabatki, w której decydującą rolę odgrywają ozdobne rośliny i kamień ogrodowy. Możliwości stworzenia takowego jest nieskończenie wiele, a późniejsza frajda bezcenna. Mnie ten widok najbardziej przekonał i już głowię się nad tym, gdzie go umieścić u siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>