Brukowany chodnik

Kamień naturalny w ogrodzie

Ponadczasowość i uniwersalność kamienia, a także jego trwałość i wytrzymałość sprawiają, że jest to jeden z częściej stosowanych surowców do ogrodu. Z jego udziałem tworzyć możemy estetyczne, niepowtarzalne powierzchnie. Nic przecież tak nie pasuje do ogrodu, jak rozwiązania całkowicie naturalne.

Kamień naturalny był stosowany do utwardzania nawierzchni i tworzenia aranżacji ogrodowych czy parkowych chyba od zawsze. To pierwszy surowiec, jaki przychodzi nam do głowy. Jego cechy sprawiły, że nawet gdy pojawiły się alternatywy w postaci bardziej nowoczesnych materiałów, kamień ciągle jest jednym z chętniej wybieranych.

Z definicji kamień naturalny to skały pochodzenia organicznego. Do wyboru mamy różne odmiany. W ogrodach stosujemy między innymi granit, kwarcyt, marmur, porfir, bazalt czy piaskowiec, a także kamień polny. Zastosowanie kamienia w aranżacjach ogrodowych daje szerokie możliwości. Stosujemy go nie tylko do układania ścieżek, ale również do utwardzania podjazdów, tarasów, aranżacji oczek wodnych i strumieni, budowy skalniaków, murków porowych i ogrodzeń, umacniania skarp, a nawet do budowania grilli i palenisk. Z użyciem kamienia możemy również z powodzeniem podkreślać ogrodowe kompozycje rabat, używając większych i mniejszych elementów dla uzyskania naturalnych, malowniczych efektów dekoracyjnych.

Ceny kamienia są zróżnicowane i uzależnione są od rodzaju, obróbki, a także wielkości. Do wyboru mamy kamień ciosany, łupany, kruszywo, surowiec kamieniarski i inne. Zawsze mniej zapłacimy, kupując kamień naturalny bezpośrednio od producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>