Brukowany chodnik

Kamień – element podstawowy

kamieńPisząc o materiałach budowlanych, rodzajach i typach nawierzchni w naszym ogrodzie, wykończeniu wnętrz także, omawiamy różne materiały – te mniej i bardziej zaawansowane, skomplikowane i drogie. A nie można przecież zapomnieć o tym zupełnie podstawowym surowcu, którym jest…kamień. Tak, ten materiał to całkowita podstawa, która swoje miejsce znajdzie na każdym placu budowy, rekonstrukcji i modernizacji. I to nie tylko w jednym wymiarze, ale w kilku opcjach.

Może zacznijmy od tego, że kamień może być specjalnie produkowany i obrabiany, tak by potem mógł znaleźć miejsce na chociażby naszym podwórku, w ogrodzie, nawet domu czy mieszkaniu. Tworzy się z niego takie specjalne płyty, które charakteryzują się ogromną trwałością i odpornością na zmienne warunki atmosferyczne, pogodę i pozostałe działania, które niszczą chociażby kafelki.

Po drugie, każdy majster wie, że do zaprawy murarskiej lub też betonu najlepiej dodać kamień. A w zasadzie to kamienie, to wchodzi ich tam kilka łopat. Dzięki temu wszystko trzyma się „kupy”, powstaje solidna mieszanka, która raz przymocowana, będzie trzymać się bardzo długo. To znów świadczy o tym, że kamień jest surowcem nie tylko bardzo trwałym, ale nieco niedocenianym…trzeba więc pamiętać o tym, że pewne zasługi należą w dużym stopniu do niego.

Kamień a inne surowce

Omawiany dzisiaj surowiec spokojnie można porównać do pozostałych, jakie są używane w czasie wytwarzania naszych tarasów, balkonów, podjazdów…i wielu innych. Tam gdzie w grę mogą wchodzić kostki brukowe, kafelki i płytki, kamień odgrywać będzie również sporą rolę, bo jak widać, z nim możliwe jest osiągnięcie trwałości, wydajności i długotrwałości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>