Brukowany chodnik

Jak stosować agrowłókniny?

Agrowłóknina jest coraz częściej stosowana, jako materiał do okrywania roślin. Charakteryzuje się ona lekkością, dobrą przepuszczalnością wilgoci, powietrza i światła, oraz nie koliduje z procesami wegetacyjnymi roślin.

W sklepach ogrodniczych, wybór materiału do okrycia roślin stale się zwiększa, jednak agrowłókniny wygrywają z konkurencją bezapelacyjnie. Powstaje coraz więcej rodzajów agrowłókniny, różnej grubości, koloru. Podczas wyboru agrowłókniny, należy dokładnie dowiedzieć się która agrowłóknina pasuje do naszej rośliny, gdyż zastosowanie niewłaściwego typu może przynieść ogromne szkody.

Większość ludzi stosuje ją aby okrywać rośliny i krzewy na zimę, przed mrozem i wysuszającym wiatrem. Są specjalne rodzaje agrowłókniny na zimę, sprzedawane na metr kwadratowy.

W ogródkach agrowłóknina króluje w ochronie iglaków, winorośli, krzewów, także można stosować ją w ogródkach domowych, jak i na działkach. Okrywając roślinę agrowłókniną, delikatnie ją owijamy, aby okrywała ją od podstawy aż do szczytu. Nie ma tam żadnych stron, czy różnicy którą stroną ją rozwiniemy.

Po okryciu, należy obwiązać sznurkiem, lub spiąć brzegi zszywaczem, oraz podsypać ziemi, aby wiatr jej nie podwiewał. Warto się zainteresować tym materiałem, gdyż może on ochronić nasze plony przed złą pogodą, przez co nie będziemy narażeni na straty naszej ciężkiej pracy jaką włożyliśmy w uprawę tych roślin. Ważne jest, aby agrowłókninę rozkładać tak, by nie zniekształcać roślin, które podczas swojego życia będą rosły i potrzebowały coraz więcej miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>