Brukowany chodnik

Huśtawki ogrodowe – drewniane czy metalowe?

Doskonałym elementem aranżacji zielonego zakątka jest huśtawka ogrodowa. Daje ona możliwość relaksu i wypoczynku w ogrodzie z książką lub chłodnym napojem, a także stanowi atrakcyjny element dekoracyjny – oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy właściwy model.

Do wyboru mamy najpopularniejsze huśtawki ogrodowe drewniane, a także zwykle, metalowe i łączone. Na jaką się zdecydować?

Najbardziej efektowne i malownicze są oczywiście huśtawki ogrodowe drewniane, które doskonale pasują do zieleni i pomagają stworzyć piękny, romantyczny nastrój w obrębie zielonego zakątka. Są też solidne i wytrzymałe, natomiast jeśli chodzi o odporność na działanie czynników zewnętrznych, drewno wypada dość słabo. Trzeba je konserwować, impregnować, aby zabezpieczyć je przed wilgocią czy blaknięciem, a i to nie zawsze daje stuprocentowe efekty. Na zimę huśtawki ogrodowe drewniane najlepiej jest po prostu chować. Nie zawsze jest to jednak możliwe ze względu na ich konstrukcję. Zdarza się, że huśtawka jest przytwierdzona na stałe.

Tych problemów pozbędziemy się, decydując się na huśtawkę metalową. Nie wygląda ona może tak atrakcyjnie, natomiast z pewnością również znajdziemy wystarczająco ładny model. Swoje zadania spełnia ona w ten sam sposób, natomiast nie wymaga żadnej dodatkowej konserwacji oprócz zwykłego czyszczenia. Na zimę można ją najczęściej łatwo schować.

Przemyśl więc wybór huśtawki – nie tylko pod katem efektu wizualnego, ale także pod kątem jej praktyczności. Mebel ma być nie tylko efektowny, ale również wygodny, jeśli chodzi o jego użytkowanie – ale również o utrzymanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>