Brukowany chodnik

Gres biały do ogrodu z klasą

Jeśli chcesz urządzić ogród tak, by zachwycał elegancją i delikatnością bądź marzy Ci się klasyczny styl niczym z dzielnicy willowej, możesz postawić na gres biały. Zanim podejmiesz taką decyzję, przeczytaj jednak poniższy artykuł, jest bowiem parę rzeczy, o których powinieneś wiedzieć i które powinieneś wziąć pod uwagę.

Gres biały wygląda wyjątkowo pięknie i elegancko. Z pewnością sprawi, że Twój ogród czy taras będzie wyglądał naprawdę wyjątkowo. Powierzchnia z jasnych płytek będzie pasowała do każdego otoczenia, a przy tym pięknie podkreśli jego walory, stanowiąc kontrast dla roślinności.

Być może skusi Cię urok gładkich płytek polerowanych. Jednak uważaj! Tego rodzaju gresu nigdy nie stosujemy na zewnątrz. Jest on bardzo śliski. Podczas opadów deszczu i śniegu wykończona nim powierzchnia będzie stanowić niebezpieczeństwo. Na taras i do ogrodu zawsze należy wybierać płytki o chropowatej powierzchni posiadające wysokie właściwości antypoślizgowe – czyli tak zwany gres strukturalny. Jego wygląd również bywa bardzo atrakcyjny. Problemy zaczynają się jednak w przypadku płytek białych.

Gres o nierównej powierzchni jest trudniejszy do utrzymania w czystości. Zanieczyszczenia wchodzą w szczeliny i trudniej się ich pozbyć. Gres biały może więc szybko stracić na swej atrakcyjności, jeśli nie będziesz o niego odpowiednio dbać. Możesz zdecydować się na  nieco bardziej praktyczną opcję, czyli jasne płytki z dodatkiem innych kolorów zamiast typowo gładkich – jednokolorowych. Płytka może być na przykład imitacją naturalnie łupanej skały w kolorach białych, szarych i piaskowych.

Białe polerowane płytki z pewnością nie są dobrym rozwiązaniem na taras czy schody. Nie znaczy to jednak, że musisz rezygnować z elegancji, jaką cechuje się jasny gres. Na zewnątrz wybierz jednak gres strukturalny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>