Brukowany chodnik

Drewniane tarasy? Szczecin jest nimi zachwycony

tarasy szczecinJeśli chodzi o drewniane tarasy, Szczecin przeżywa absolutne nimi oblężenie. Skąd się to wzięło i dlaczego takowe cieszą się tak dużym uznaniem wśród szeroko rozumianej klienteli? Wymieniać można by w nieskończoność, ale warto to zrobić, tym bardziej że i w innych regionach polski drewniane płyty tarasowe wciąż nie mogą wyjść z mody.

Swoją drogą pamiętajmy, że to, iż drewniane tarasy szczecin umiłował w sposób szczególny, wcale nie oznacza, że inne rozwiązania są negatywne, a wręcz przeciwnie. Skupmy się jednak nań, tym bardziej że – na tle konkurentów – te pierwsze są naprawdę unikatowe. Dlaczego? Są miłe dla oka, bardzo przyjazne w dotyku, łatwo się je konserwuje, są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i są odporne na działanie grzybów. Oczywiście, aby korzystać z najważniejszych zalet tychże, należy dobrać dla siebie odpowiednie drzewo. Chodzi tu o modrzew – charakteryzujący się najwyższymi właściwościami fizyko-mechanicznymi, daglezję – charakteryzującą się uniwersalnością i tak dalej.

 

Tarasy, Szczecin, konserwacja – jak to się wiąże?

Tarasy, Szczecin, konserwacja – jak to jest związane? To proste – otóż Szczecin może się też pochwalić ciekawymi rozwiązaniami pod względem konserwacji tychże. Szczecinianie wiedzą bowiem, że szczeliny między deskami muszą być czyste, że znaczne zabrudzenie najlepiej usuwa się ciśnieniową wodą, że pleśń może być usunięta środkami chlorowymi, że zimowa pora to spore zagrożenie dla tarasu z uwagi na lód, a także że drewno należy zabezpieczyć przed patynowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>