Brukowany chodnik

Dekoracyjna mozaika w ogrodzie

mozaikaMozaika w ogrodzie to świetny pomysł na zwiększenie jego atrakcyjności, a ponadto naprawdę łatwo ją wykonać. Owszem, w przypadku bardziej profesjonalnych projektów niezbędna będzie pomoc firmy aranżującej nawierzchnię, ale jeśli zależy nam na prostocie, dlaczego nie zrobić tego samodzielnie?

Aby końcowy rezultat był satysfakcjonujący, należy uwzględnić przede wszystkim funkcjonalność przestrzeni, w której owa mozaika będzie zrobiona. Jaka jest stylistyka ogrodu? Czy w pobliżu znajdują się rośliny? To wszystko ma znaczenie w odniesieniu do metod wkomponowania kostki brukowej. Symetryczne ogrody potrzebują raczej prostoty i stonowania. Bardziej zwariowane projekty to zaś bardziej zwariowane mozaiki brukowe.

 

Mozaika, czyli fantazja na bruku

Mozaika brukowa daje możliwość puszczenia wodzy naszej fantazji. W końcu owe stonowanie to tylko jedna z propozycji. Inną może być na przykład kontrast kolorów i geometrii. Formuła ma być odpowiedzią na to, czego chcemy my. Ważne jest nie to, co chcemy zrobić, ale to, w jaki sposób. Zabezpieczenie prac, umiejętność komponowania kostek brukowych, świadomość rozwiązań dekoracyjnych i wiele innych – to tak naprawdę stanowi istotę właściwego podejścia do dekoracji bruku w ogrodzie. Swoją drogą, nie tylko ogród można w ten sposób udekorować. Zawsze będziemy mogli też zrobić to na przykład przy chodniku prowadzącym do naszego mieszkania. Nie bójmy się wyzwań, tym bardziej że akurat takie sprawiają olbrzymią frajdę. Na koniec pamiętajmy, aby wszystkie materiały kupować w sprawdzonych sklepach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>