Brukowany chodnik

By chronić nasze rośliny.

Wiosna to bardzo piękna i radosna pora roku. Cała przyroda budzi się wtedy do życia, a na roślinach pojawiają się pierwsze kwiaty i pączki, które informują nas o tym, że latem w tych miejscach znajdziemy piękne i smaczne owoce. W wielu przypadkach plany te potrafi zepsuć jednak pogoda.

Przymrozki, które również są nierozłącznym elementem wiosennych poranków nie raz sprawiły już, że całoroczny wysiłek przy pielęgnacji roślin nie dał żadnego efektu.

Jest to istna zmora wszystkich sadowników, jak więc z nią walczyć?

Przede wszystkim trzeba zadbać o  odpowiednią temperaturę, a dobrym rozwiązaniem tego problemu na pewno będą agrowłókniny. Są to materiały, które przeznaczone są do izolacji roślin. Przede wszystkim agrowłókniny wykorzystuje się podczas zimy, kiedy to rośliny narażone są na dość niskie temperatury oraz przeszywające mrozy. To właśnie wykorzystanie tych materiałów sprawia, że roślina przetrwa tą jakże trudną porę roku. Zupełnie innego rodzaju agrowłókniny można jednak stosować do ochrony roślin w czasie wczesnej wiosny. Dzięki zastosowaniu tego materiału będziemy mieli pewność, że temperatura wokół naszych drzewek owocowych zostanie zachowana na należytym poziome. Równocześnie będzie istniała dość dobra wymiana powietrza, dzięki czemu rośliny nie będą miały zakłóconej wymiany gazowej. Już teraz warto więc rozważyć stosowanie tego typu materiałów w swoim sadzie oraz w szklarniach, co na pewno pomoże nam ochronić rośliny przed srogą aurą, która bardzo często potrafi pokrzyżować nasze plany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>