Brukowany chodnik

Brzoza polska, czyli dobór drzew w ogrodzie

brzoza polskaOgród bez drzew i roślinności to nie ogród, prawda? Dlatego kiedy już uporamy się z wyborem i projektem ścieżek, alejek czy skwerków, weźmy pod lupę to, jakiego typu rośliny zamierzamy w nim zasadzić. Osobiście lubię wysokie drzewa, które dają dużo cienia oraz pięknie szeleszczą na wietrze, dlatego moim faworytem jest brzoza polska. Idealnie komponuje się ona z wodą, której w moim ogrodzie jest naprawdę sporo (z uwagi na staw, który ulokowany jest na mojej posesji).

Brzoza polska, o której tutaj mówię, jest drzewem o charakterystycznej białej korze magazynującej duże ilości wody. Rośnie szybko i osiąga naprawdę spore rozmiary – wszystko jednak zależy, rzecz jasna, od warunków, jakie drzewu zapewnimy.

 

Największym według mnie plusem, jakim brzoza polska dysponuje, jest właśnie fakt, że w przeciągu kilkunastu lat doczekamy się potężnego drzewa, które da nam wiele radości podczas odpoczywania w jego otoczeniu. Brzoza polska nie rośnie oczywiście tak szybko jak chociażby wierzba płacząca, nie ma to jednak zbyt dużego wpływu na to, kiedy i jak sadzimy właśnie tę pierwszą. Jej zwolennicy bowiem nie wyobrażają sobie posiadania w zamian wierzby, która jest rośliną specyficzną i nie każdemu przypadającą do gustu.

 

Tak czy siak – jeśli tylko posiadacie kawałek przestrzeni w swoim ogrodzie i lubicie spokój, ciszę, szemranie liści – brzoza polska będzie dla Was doskonałym rozwiązaniem. Sprawdźcie w Internecie, jak efektownie wygląda w niektórych aranżacjach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>