Brukowany chodnik

Bruk – czy to dobre wyjście na urządzanie swojej posesji?

brukWiele osób uważa, ze bruk to najgorsza z możliwych opcji, jeśli idzie o aranżację podjazdu, schodów czy tarasu. O ile w przypadku ogrodu – zgodzę się – bruk średnio leży (w związku z faktem, że naprawdę łatwo dziś dostępny – i tani – jest chociażby kamień naturalny), o tyle w związku z remontem swojego podwórza chciałbym mocno zaakcentować plusy, jakimi dysponuje właśnie ta grupa surowców.

Po pierwsze – cena. Bruk jest chyba najbardziej opłacalnym materiałem, biorąc pod uwagę fakt, że mówimy o całej jego grupie. Oczywiście, jeśli w grę wchodzą kostki granitowe lub inne jeszcze artykuły pochodzenia naturalnego, nie będzie to kwota aż tak atrakcyjna, nie zmienia to jednak faktu, że nadal poruszamy się na poziomie finansowym „zdatnym do konsumpcji” przez statystycznego Kowalskiego.

 

Po drugie – łatwość dostępu. Firm produkujących, oferujących oraz układających bruk znajdziemy w naszym kraju na pęczki. Również ta kwestia pod względem pieniędzy jest bardzo w porządku – przecież im większa konkurencja, tym lepsze warunki otrzymujemy my, użytkownicy, konsumenci.

 

Po trzecie – wytrzymałość. Mimo iż bruk w większości kojarzy nam się z kostką brukową, czyli syntetycznym, betonowym surowcem, nie można powiedzieć, iż brakuje jej odporności na różnego rodzaju niekorzystne czynniki. Wystarczy spojrzeć na to, jak prezentuje się bruk na placach naszych sąsiadów po kilku czy kilkunastu latach: w większości przypadków nie stracił wiele ze swej początkowej formy.

 

Po czwarte – uniwersalność oraz estetyka, które świadczą o tym, że bruk dopasujemy do wielkiej ilości rodzajów krajobrazu i przestrzeni, zarówno tej bardziej zurbanizowanej, jak i mocniej wypełnionej zielenią. Tak jak mówiłem na samym początku – nie wyobrażam sobie użycia bruku jedynie w samym ogrodzie, wydaje się jednak, że ilość innych miejsc, w których można z niego korzystać, że bruk i tak się broni, i to całkiem rozsądnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>