Brukowany chodnik

Biohumus czyli kompost koprolitowy.

Biohumus jest rodzajem kompostu koprolitowego, i składa się z odchodów dżdżownicy kompostowej. Jest uzyskiwany po przetworzeniu substancji takich jak obornik, torf, papier, trociny.

Biohumus znacznie lepiej wpływa na glebę, i korzystniej ją użyźnia, między innymi zwiększa aktywność biologiczną, i daje większą zdolność do samooczyszczania się skażeń chemicznych. Odgrywa znaczącą rolę w ogrodnictwie, łagodzi problem przy przesadzaniu roślin, oraz znacznie poprawia jakość plonów. Koprolity, z których składa się biohumus są to skamieniałe odchody zwierząt, w tym przypadku dżdżownic. Są one niezwykle bogate w substancje mineralne, które znacząco korzystnie wpływają na rozwój roślin. Naziemne warunki nie sprzyjają ich utrwalaniu, gdyż są rozmyte już po pierwszym deszczu. Bardzo ciężko jest przedawkować ten nawóz, oraz przynosi on naprawdę świetne efekty w hodowli. Łatwo nabyć go w sklepach ogrodniczych, zwykle w płynie, i jest on nie drogi – około 5 zł za 500 ml. Biohumus zawiera azot, potas, fosfor, magnez, mikroskładniki pokarmowe, oraz ekstrakty związków próchniczych. Zwykle jest to sprzedawane w płynie, gdzie się stosuje około 50 ml, na litr wody.

Dla każdego kto uprawia jakiekolwiek rośliny, kompos koprolitowy jest najlepszym rozwiązaniem, i naprawdę warto zainteresować się tym produktem, gdyż naprawdę mocno będzie użyźniał nasze rośliny. Dotychczas produkt ten zbiera same pochwały, i staje się coraz bardziej popularny w polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>