Brukowany chodnik

Aranżacja ogrodu ziołowego. Zdrowy balkon

Ogrody DramaKiedy decydujemy się na aranżację ogrodów bez względu czy jest to otwarty teren naturalny czy miniogródek w obrębie naszego balkonu, jedyne na co koniecznie należy zwrócić uwagę (o ile nie planujemy siać trawy, choć i te bywają różne) to warunki w jakich przyjdzie nam prowadzić zielone zacisze.

To głównie od uwarunkowań technicznych zależeć będzie piękno naszego ogrodu oraz efektywność naszych prac. Z definicji, ogrody zakładano w dwóch celach- relaksacyjnym i dydaktycznym (ogrody bylinkowe poza sadzeniem różnego rodzaju kwietników i krzewów bylin, jako rośliny miododajne miały przyciągać różne gatunki owadów, przede wszystkim motyle; ogrody jordańskie zakładane były na obszarach miejskich dedykowane dzieciom i młodzieży, które współcześnie występują pod nazwą placów zabaw; ogrody japońskie natomiast to kunszt, sztuka- relaks i edukacja, budowanie wrażliwości, cierpliwości i silnego charakteru). Rodzajów ogrodów jest bardzo wiele, a zostały one skatalogowane pod względem stylu, gatunku uprawianych roślin, aranżacji, a także budowli.

Jeżeli pragniesz stworzyć idealne dla siebie zielone zacisze pełne aromatycznych ziół nic nie stoi na przeszkodzie. Na szczęście te rośliny są dość wdzięczne w hodowaniu i nie wymagają zbyt wielkiej opieki. Przede wszystkim musisz pamiętać, że są to rośliny światłolubne. Doskonale kwitną wystawione na stronę południową (mocno nasłonecznioną), południowo-zachodnią lub południowo- wschodnią (w tym wypadku odrobina cienia będzie stosowna, kiedy nie mamy nawyku podlewania kwiatów). W części północnej, która w naszych warunkach często pozostaje wilgotna i zacieniona zioła średnio się sprawdzą. Niewystarczający do słońca spowalnia procesy fotosyntezy, ogranicza wzrost i zakwitanie roślin. W przypadku hodowania ziół tracą one swój pierwotny aromat i barwę, więdną w rezultacie obumierają. Jeśli zdecydujesz się na wykorzystanie południowej strony musisz pamiętać o koniecznym nawadnianiu donic. Ostre słońce może szkodliwie wpłynąć na strukturę- osłabi i spali rośliny, dlatego kluczowym jest zachowanie stałej wilgotności gleby.

aranżacja ogrodów, Ogrody Drama 4960421601_dc8a6866d5_zSam wybór pojemników, w których znajdą się Twoje zioła jest indywidualny. Pamiętać należy jedynie o ich wielkości- korzenie większości roślin są wstanie znacznie zwiększyć swój obszar, dlatego lepiej zainwestować w większe rynienki, które nie będą hamowały ich rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>