Brukowany chodnik

Aranżacja ogrodów – garść pomysłów

aranżacja ogrodów śląskDla wielu z nas ogród to magiczne miejsce. Spędzamy w nim mnóstwo czasu, często najpiękniejsze dni w roku chcemy spędzić właśnie tam. Jednak musimy najpierw sprawić, aby ogród był zadbany. Jeżeli będzie wyglądał jak połączenie łąki i wysypiska na śmiecie, raczej nie zachęci nikogo do spędzania w ni czasu.

Porad kilka

Przede wszystkim aranżacja musi być dopasowana do wielkości i naszej działki oraz najbliższego otoczenia. Warto w jakiś sposób połączyć wygląd domu z wyglądem naszego ogródka. Pamiętajcie, że wszystko trzeba dokładnie zaplanować, wszelkie improwizacji nie przyniosą dobrych efektów. Warto więc poszukać firm, które specjalizują się w usługach takich jak aranżacja ogrodów. Śląsk, po wielu latach dominacji ciężkiego przemysłu, zmienia się powoli w zieloną krainę, więc tu z pewnością znajdziecie mnóstwo projektantów terenów zielonych.

Mieszanka wybuchowa

Warto zdecydować się na ogród w jednym konkretnym stylu, ponieważ w innym wypadku powstanie nieestetyczny chaos. Szczególnie w przypadku, gdy nasza działka jest małej wielkości i po prostu nie ma na to miejsca. Zadbajmy o dokładny podział miejsc w ogrodzie, wyznaczmy strefę, w której będziemy przebywać (grillować, opalać się, leżeć, itp.) oraz taką, która ma na celu jedynie przynoszenie wrażeń estetycznych. Możemy zdecydować się na wybudowanie chodniczków – dodadzą one ogrodowi uroków oraz pozwolą na zachowanie zielenie w idealnym stanie. Możemy pójść w skrajność w kierunku minimalistycznym i zaplanować ogród, na którym będą jedynie kwiaty lub drzewa. Z odpowiednim planem realizacja takich przedsięwzięć przyniesie pozytywne efekty. Aranżacja ogrodów to niezwykle rozwijająca się branża w całym kraju, ale zdaje się, że wspomniany wcześniej Śląsk wiedzie prym w tej dziedzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>